hír
A VAN, a Rossz versek és a Külön falka producerét, Berkes Júliát is beválasztották az EFP (European Film Promotion) promóciós és hálózatépítő…
továbbhír
László Sára, az Ezüst Medve-díjas Természetes fény, a Visszatérés Epipóba és A létezés eufóriája producere is szerepel a Producers on the Move…
továbbhír
Ugrin Julianna, a Könnyű leckék, A monostor gyermekei és az Egy nő fogságban producere is részt vesz májusban a cannes-i filmfesztivál keretén belül…
továbbhír
Május 15-én nyílik meg a magyar pavilon az International Village-ben a cannes-i filmfesztiválon - tudatta a Magyar Filmunió. Az azúrparti Cannes-ban…
továbbhír
Stalter Judittal Cannes előtt beszélgettünk a producerkedéshez vezető rögös útról, teniszező romákról, külföldi lehetőségekről, ideális…
továbbhír
Liszka Tamás producer-képzőművész-fesztiváligazgató a Magyar Filmunió ajánlására képviselte hazánkat és filmterveit a Cannes-i Filmfesztivál…
továbbhír
Az idei évben Liszka Tamást, a SzimplaFilm fiatal és hiperaktív producerét delegálja a Filmunió a Cannes-i Filmfesztivál ideje alatt zajló Producers…
továbbhír
Muhi András volt az idei Cannes-i Filmfesztivál Producers on the Move programjának magyar résztvevője. Az Inforg stúdió producere Szaladják István…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié